Ekozprávy

Klimatická MAFIE

Ekoklubovňáci přizpůsobují své akce tak, aby byly prospěšné životnímu prostředí.

Na logu není chyba, akce se měla konat již v roce 2020, ale díky epidemii se odsunula a díky Ekoklubovnám i vylepšila.

Na konci března se 250 dětí a dospělých zúčastnilo v Českých Budějovicích 15. ročníku velké městské hry MAFIE2 .

A co má tato akce společného s Ekoklubovnami? Mnoho!
Celá akce byla zaměřena na téma změna klimatu a většinu týmu tvořili členové Ekotýmu Feferonek z Kamenice nad Lipou.

Akce měla celkem tři části:

1. Internetovou hledačku v online světě mafiánské knihovny
    • Účastníci hledali klimatická hesla prohledáváním vzdělávacích dokumentů, filmů atd. (tato část běžela 14 dní).
  2. Terénní pátračku v Českých Budějovicích.
    • Účastníci hledali kódy v terénu, aby mohli otevřít zámky umožňující jim získat Růžovou knihu (artefakt, který dával hráčům výhody při městské hře).
  3. Městkou rolovou hru.
    • Účastníci v 5 týmech „bojovali“ v městských uličkách o to, kdo přepašuje víc klimatických opatření.

MAFIE2 je strategická, týmová hra, při které se hráči v různých rolích snaží přes internet a následně přes den získat informace a výhody, které zužitkují ve večerní městské hře pro svoji mafiánskou rodinu. Hlavním cílem je poznat nové kamarády, vzdělat se, vyzkoušet si různé metody v hledání informací, naučit se orientovat ve městě a zažít kouzelnou atmosféru starých dob.

V Ekoklubovnách není třeba vymýšlet nové projekty, ale ty stávající přizpůsobovat tak, abychom šířili osvětu, vzdělávali nebo dokonce přímo zlepšovali životní prostředí skrze to, co již děláme.

Účastníci Klimatické MAFIE 2022.